Organizacja Młodych Medyków

EUROPEAN MEDICAL STUDENT'S ASSOCIATION

Informacje


logoomm1-1

 

 

Jesteśmy organizacją studencką działającą przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie od niedawna, lecz możemy się już pochwalić licznymi sukcesami. Od 2010 roku istnieliśmy, jako Studenckie Koło Naukowe Młodych Medyków, jednakże swoją działalnością zdecydowanie wykraczaliśmy poza zakres Koła Naukowego, dlatego aktualnie możemy poszczycić się tytułem organizacji, której opiekunem jest Dziekan I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Prof. dr hab. Ryszard Maciejewski. Jesteśmy jedyną organizacją na naszej Uczelni, która zrzesza studentów wszystkich kierunków, nasze szeregi liczą sobie ponad 200 czynnie działających członków, co również wyróżnia nas pośród innych organizacji. W 2014 roku połączyliśmy siły z EMSĄ – lubelskim oddziałem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, co umożliwia naszym członkom zagraniczne wyjazdy na staże i praktyki studenckie właściwie do każdego kraju na świecie.

           Co jest kluczem do sukcesu? Młodzi Medycy – EMSA Lublin stawiają przede wszystkim na edukację naszych członków w połączeniu z genialną, przyjacielską atmosferą. Realizujemy wiele typów bezpłatnych warsztatów, m.in. z intubacji, EKG, szycia chirurgicznego, wkłuć i iniekcji, gipsowania, technik masażu, opieki okołoporodowej, pierwszej pomocy, wizażu – nie sposób wszystkich wymienić, poza tym organizujemy ogromną ilość akcji profilaktycznych na terenie Lublina i okolic, które pozwalają naszym członkom nauczyć się bezpośredniego kontaktu z pacjentem, bez strachu i stresu, ponieważ starsi koledzy zawsze służą młodszym radą i pomocą. Organizujemy kursy anatomii i fizjologii człowieka dla liceów i gimnazjów, ogromną ilość akcji prospołecznych, jak zbiórka leków, opatrunków i artykułów pierwszej pomocy dla ludzi dotkniętych działaniami wojennymi na świecie, zbiórka zabawek i słodyczy z okazji Dnia Dziecka dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz zbiórka słodyczy dla dzieci z okazji Mikołajek.

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę, nie sposób wymienić wszystkich projektów, jednakże współpracowaliśmy już z DKMS przy akcji „Dwa wymazy & do bazy”, ze Studenckim Towarzystwem Naukowym przy organizacji Festiwalu Sztuki Akademickiej KONFRONTACJE przy okazji Międzynarodowego Kongresu Medycznego, z Lubelskim Towarzystwem Studentów Farmacji i Studentami Pielęgniarstwa przy Biciu Rekordu Guinnessa w ilości pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, które zakończyło się oczywiście sukcesem.

bez-tytulu